Havacılık sektörü giderek genişleyince istihdam da bir o kadar artmaya başladı. THY 1000 kişiyi kabin memuru alacak ancak başvuru nasıl yapılır? Adayları nasıl bir eğitim bekliyor yanıtlayalım.

Havacılık sektörü büyüyüp uçak sayısı artıyor ülkemizde 9000 kabin memuru var ama THY hostes alımlarını tüm hızıyla sürdürüyor ancak başvuru nasıl yapacaksınız?

THY başvuruları yalnızca kendi web siteleri üzerinden oluyor bunun dışında başka bir yerden başvuru almalarına gerek yok. 1000 kişilik personel için 20 bin kişinin başvurduğu dönemler olabiliyor acil durumlarda nasıl atlayacaklar acil durumda nasıl müdahale edecekler onun eğitimini alıyorlar ve örnek çalışmalarını yapıyorlar. 20–30 yaş arasında olmak gerekiyor. Vücudun görünen yerlerinde dövme olmaması ana kurallardan biri. önce boy ve kilo ölçümü yapılıyor. Ardından İngilizce sınavı sonrada mülakata giriliyor. Sağlık raporunu aldıktan sonra kapı açılıyor. Ve zorlu eğitim başlıyor. Kursa başvuranların aralarında astronomi mezunu olanda var hemşire olanda.  iki aylık bir eğitim sürecinin ardından kabin memurları ilk uçuşlarına çıkıyor. Her yıl ortalama 1000 kabin memuru alınıyor. İşin parasına gelince ise yeni başlayan bir kabin memurunun maaşı 4000 TL’ nin üzerinde bununla birlikte yılda 4 ikramiye alınıyor.

Aday olmak isteyenlerin sık, sık THY ‘ nın internet sitesini takip etmesi gerekiyor.