Snapchat bilindiği üzere henüz çıkmasına karşın neredeyse akıllı cihazların büyük bir bölümüne girmiş olan bir uygulama 10 saniyeye kadar video çekebilme ve bu video üzerinde de oynayabilme gibi olanak sağlayan uygulamanın pek çok yeniliği var. Uygulama ile yalnızca videolarınız değil aynı zamanda fotoğraflarınız üzerinde de oynama yapabiliyor isterseniz üzerine kısa kısa notlar yazabiliyorsunuz.

Snapchat şimdi de farklı bir uygulamaya imza attı ve yeni çıkarmış olduğu ürünü olan snapchat spectacles’ i tanıttı. Bir güneş gözlüğü şeklinde olan bu yeni ürünün en büyük özelliği ise bir kamera görevi üstleniyor olması. Gözlüğün kenarlarına yerleştirilmiş olan iki adet kamera var bu kameralara bağlı olan gözlüğün yan tarafında düğme. Bu düğmeye bastığınız zaman 10 saniyeye kadar videolar çekebiliyorsunuz çektiğiniz bu videoları ise kablo olmadan kablosuz bir şekilde cep telefonunuza gönderebiliyorsunuz.

Adından daha çok kez bahsettirecek olan uygulama Snapchat tahminen sonbahar aylarında ilk kez ABD’ de satışa çıkacak. Firmanın yapmış olduğu açıklamaya göre gözlük üzerinde tüm komutları yapabileceğiniz tek bir buton yer alacak. Gözlüklerin ise 3 çeşit rengi bulunuyor bunlar siyah, mercan kırmızısı ve de deniz mavisi.

 Gözlük tek bir beden olarak üretiliyor ve de gözlük şarj edebilen özelliğe sahip olan kendi kutusuyla gelecek.  Snapchat bilindiği üzere android ve de İOS üzerindeki yerini çoktan aldı bu nedenle de gözlükten çekilen videolar rahat bir şekilde sosyal paylaşım alanında anında paylaşılabilecek.