BlackBerry firmasının daha önce artık telefon üretmeyeceği dedikoduları çıkmıştı. Ancak firma DTEK60 isimli yeni akıllı telefonunu duyurmaya hazırlanmaktadır.

Bu telefonun üretimi için TLC şirketi ile anlaşılma yapılmıştı. Bu şirket Alcatel firmasının ana şirketidir. Bu yüzden iki markanın telefonları arasında benzerlikler olması doğal olarak kabul edilmektedir. DTEK60 modeli 4 GB RAM, 21 MP arka kamera, Snapdragon 820 işlemci modeli ile oldukça gelişmiş özelliklere sahiptir. Bu modelde Android işletim sistemi kullanılmaktadır. Telefonda mikro USB portu da bulunmaktadır. Bu modelde QHD 5,5 inç ekran, metal çerçeve, 8 MP ön kamera, 3,000mAh batarya bulunmaktadır. Ayrıca 32 GB depolama alanı da bulunmaktadır. Üst düzey güvenlik önlemi olarak da parmak izi okuyucu kullanılmaktadır.

BlackBerry firması akıllı telefon pazarında biraz gerilerde kalsa da bu model ile ön plana çıkmayı amaçlamaktadır. 11 Kasımda raflardaki yerini alması beklenen telefonun fiyatının 500 dolar ile 550 dolar arasında olması beklenmektedir.