İnternetin gelişmesiyle siteler, sosyal medyalar sınırı olmayan bir yöne doğru gidiyor. Önceleri  bir kaç tane sosyal medya sitesi olmasına rağmen 2003-2004 yıllarında karşımıza facebook ile çıktı. Sonraları farklı formatlarda bir çok site bunu takip etti. 2010 yılında Instagram ve Pinterest ile birlikte ortaya çıktı. Facebook’tan biraz daha az metine ihtiyaç duyulan genel amacı görsellik olan Instagram günümüzde çok fazla kullanıcısı bulunmakta ve takipçisini çoğaltmak için insanlar farklı farklı taktikler kullanmaktadırlar. Instagram hesabında resimlerini ve  yaptıklarını paylaşarak üne kavuşan insanlar ile bu sistemi saçmalık kabul edip onlarla dalga geçerek hit olan insanların oluşturduğu bir sosyal medya platformudur.

İnstagram’daki klişe resimleri Tİ’ye alarak tam tersi şekilde dalga geçen bir hesap var.Fakat hesabın kimliği belli değil 2 çocuk annesi ve paylaştığı resimler sizi hem düşündürecek hem de güldürecek türden. Mizaci yönü yüksek olan bu ablamız Biyonik Deli kod adlı bir kişi, sayfasına girdiğinizde neden bunları söylediğimi de anlayacaksınız. Konumuza devam edecek olursak Sosyal medyanın bize getirdikleri de var fakat bizden götürdükleri de en fazla götürdüğü şey zaten belli bizim büyük bir zamanımızı alıyor.Fakat yeni arkadaşlıklar, iyi dostluklar, çocukluk yıllarımızı, arkadaşlarımızı da geri verebiliyor. Şimdi boomerang diye bir foto çekme programı ile 1 sn’lik kendini tekrar eden videolar getirilmiş ve bu son dönemin en tutulan trendlerinden biri oldu.

Zaten öyle bir dünyada yaşıyoruz ki sabah kalkıyorsunuz olaylı bir güne uyanıyorsunuz. Akşam yine olaylar… bir şekilde insanın kendini şarj etmesi ve kafasını dağıtması gerekiyor ve sosyal medya’da bunun için biçilmez kaftandır.