Google yeni telefon modelini Ekim ayı içerisinde duyuracağını açıklamıştı. Güvenilir bir kaynaktan bilgi aldığını iddia eden bir kişi telefonun görsellerini sosyal medyada paylaştı.

Yeni Model

Daha önce Nexus modelinin artık piyasaya çıkmayacağı duyurulmuştu. Yeni modelin görselleri ve özellikleri sır gibi saklanmaktadır. Fakat yeni model olduğu iddia edilen telefon sosyal medyada paylaşılmaktadır. Bu bilgileri paylaşan kişi içerden bilgi aldığını söylemektedir.

Yeni modelin 5 inç ve 5,5 inç ekran olmak üzere 2 farklı seçeneği bulunmaktadır. Google Pixel XL 154,72×75,74×7,3 mm boyutlarında olacaktır. Daha önce piyasaya tanıtılan Nexus 6P modeli ve İPhone 7 Plus ile hemen hemen aynı boyutlarda olacaktır. Bu yeni modelin arka kısmında parmak izi okuyucu bulunmaktadır. Ana kameranın olduğu cam plaka ile kaplı bir şekilde tasarlanmaktadır. Telefonun her iki seçeneğinde de Android 7,1 Nougat işletim sistemi bulunmaktadır. Ayrıca her iki modelde de Snapdragon 821 işlemci bulunmaktadır. Her iki seçenekte de 4 GB RAM bulunmaktadır. Bilgiler ve görüntülerin olduğu bir video yayınlandı. Yayınlanan videoda telefonun 3D modelleme görüntüleri bulunmaktadır. Bu video ile Pixel modelinin 360 derece görüntüsünü incelemeniz mümkün olmaktadır.

Geçtiğimiz aylarda artık Nexus modelinin vadesini doldurduğunu haberleri geldi. Yeni bir model çıkarmak için bir süredir çalıştığı bilinen şirketin yeni modelinin piyasadaki 1.sınıf akıllı telefonlara rakip olması beklenmektedir.