İnternette birçok sohbet siteleri var bunlar farklı formatlarda hazırlanmış siteler, bazılarında görüntülü chat şeklinde, bazıları sadece konuşma mesajlaşma şeklinde ve bu sitelerde bazı kişiler gerçek aşklarını bulabiliyorlar. Bazıları ise hüsranla sonuçlanan yalanlar üzerine kurulmuş ilişkiler oluşturuyorlar. Bazı siteler çok seviyeli arkadaşlıklara yol açarken diğerleri tiksindirecek tarzda seviyesiz ortamlara neden olmaktadır. İstediğiniz ortamı seçmek için bir kaç arkadaşlık sitesini gezmenizi tavsiye ederim. Bununla birlikte nasıl bir sitede, nasıl arkadaşlık istiyorsanız ona göre kendinize uygun olan arkadaşlık sitesini seçebilirsiniz. Arkadaşlık sitelerinden bazıları;

Siberalem : Türkiye’nin ilk ve en büyük arkadaşlık sitelerinden biridir. Arkadaşlıkların evlilikle taçlandığı sitelerden biridir. 30 – 40 milyon civarında üyesi bulunan sitedir.

Bizimmekan : Sohbet arkadaşlık sitelerinden biri

Zurna.net :1998 de kurulan ilk sitelerden biri birçok üyesi bulunmaktadır. Sitede forum testler mesajlaşma bölümleri bulunuyor.

bkulup : 30 yaş üstü arkadaşlık sitesi268.169 üyesi bulunan arkadaşlık sitesidir.

Arkadas.com :2.148.887milyonun üzerinde kayıtlı üyesi bulunan arkadas.com 9 yıldır chat hizmeti vermektedir.

Tourbar :  Dünyanın her yerinden farklı kültür ve şehirlerden istediğiniz arkadaşlıkları kurabileceğiniz bir sitedir. Arkadaşlık yaparken bu arada İngilizceniz de konuşarak gelişecektir.

Pembepanjur :  Diğer arkadaşlık sitelerine oranla karakter testi ve bilimsel eşleştirme sonucu erkek veya bayan arkadaşınızı elemelerden geçirip size sunuyor ve 300 kişi ile görüşüp karar vermektense kısa vadede aradığınız ruh eşinizi de bulabiliyorsunuz. Hem yakın arkadaşlık kurabileceğiniz arkadaşlar edinip belki de evliliğe giden yola bir adım atacaksınız.

Yukarıda yazdığımız yazımızda da anlayacağınız gibi arkadaşlık sitesini hangi amaçla kullanmak istiyorsanız o amaca yakın sitelere kayıt olmanız gerekir. Diğer türlü geçireceğiniz zaman boş bir kağıt gibi olacaktır.